• EN
  • NL
Logo
Logo
Logo
Livesessie

Een Front-livesessie: Kate NV

Front
16 januari 2020
Kate NV header

Maak een venndiagram van bubblegumpop en Prokofjev en in het gemeenschappelijke midden vind je enkel Kate NV. Het werk van de Russische multi-instrumentalist is even kinderlijk en zoet als dissonant en onvoorspelbaar – als een soort Peter en de Wolf on acid. Met tapedecks, synths en een scala aan andere apparatuur en instrumenten voor haar neus, is het aan ieder begin nog compleet onzeker waar de reis zal eindigen: soms is het een klein liedje, soms een betoverende, tien minuten-durende improvisatie. Dat laatste bleek het geval in de sessie die Front in de nazomer van 2019 opnam met Kate.

Kate Shilonosova, zoals haar volledige naam luidt, heeft haar roots in de punk (ze speelt eveneens in ГШ / Glintshake), studeerde jarenlang aan een muziekschool in Moskou, maar zag haar muzikale horizon pas echt verbreedt op de Red Bull Music Academy in Tokyo. Inmiddels reist ze in haar eentje de halve wereld over – om te spelen, én te fietsen, want daar ligt haar andere grote passie. Fietspaden zat in ieder geval, rondom Brouwerij Vlieland waar Front tijdens Into The Great Wide Open deze sessie filmde. Zowel de brouwerij als het festival hebben aan de totstandkoming bijgedragen.

Meer over de muziek en de fietsavonturen van Kate NV lees je in het interview dat Loulou Kuster vorig jaar voor Front met haar had.

Cinematografie: Thomas Foster en Sophie Gipmans
Montage: 
Jilles van Kleef
Productie en opname: 
Wessel van der Spek en Jasper Boogaard
Mix en master: 
Jasper Boogaard
Tekst: 
Ruben van Dijk

Met dank aan Bojan Bajic, Ferry Roseboom en Rients van Ganswijk. 

ambient into the great wide open kate nv
.
Vorig artikel

Kuduro-koningin Pongo: van gevaarlijke capriolen naar volledige controle

Volgend artikel

Elaha Soroor, inwoner van nergens

Misschien vind je dit ook leuk
a fungus
Livesessie

Een Front & Le Guess Who?-livesessie: a fungus

2 Min leestijd
11 december 2020
Cassandra Jenkins_Front_Tom van Huisstede_01

Bosbaden met Cassandra Jenkins: zoek niet naar het gevoel

7 Min leestijd
19 september 2022
Greetje Bijma & Oceanic - Header
Livesessie

Een Front & Le Guess Who?-livesessie: Greetje Bijma & Oceanic

2 Min leestijd
19 december 2020
MariekedeGraaff_caroline

Het seismisch karakter van caroline: “Alles dat doorsijpelt wordt deel van de muziek”

6 Min leestijd
25 oktober 2022
Nawras Altaky
Livesessie

Een Front & Le Guess Who?-livesessie: Nawras Altaky & Ghaeth Almaghoot

2 Min leestijd
27 december 2020
Header Machinefabriek

Hoe Machinefabriek de meest veelzijdige geluidskunstenaar van Nederland werd

7 Min leestijd
10 februari 2019
Logo
Logo
  • Over
  • Pitch een verhaal
  • Doneer
  • De Playlist
  • Rotterdam Goddamn
  • EN